Operacja zaćmy - refundacja

Zabieg usunięcia zaćmy - Refundacja

Operacja zaćmy w Niemczech - czy można uzyskać refundację za zabieg?

Decydując się na operację zaćmy w naszej klinice w Pasewalku (Niemcy), możesz liczyć na naszą pomoc w uzyskaniu refundacji za zabieg.

Oznacza to, że otrzymasz zwrot kosztów operacji zaćmy od polskiego NFZ *

Wystarczy, że posiadasz skierowanie na zabieg wystawione przez lekarza okulistę w Polsce.

Jedną z cech, która nas wyróżnia, jest fakt, że oferujemy możliwość dopłaty do innej soczewki. Takiej możliwości nie ma w Polsce.

W Polsce NFZ finansuje tylko jeden rodzaj soczewek tzw. białych.

Jeżeli pacjent chce mieć podczas operacji zaćmy wszczepione inne soczewki np. wieloogniskowe, które pozwalają na dobre widzenie w bliży, dali czy odległościach pośrednich, to musi pokryć koszt samej operacji zaćmy i soczewek.

Operacja zaćmy a wybór soczewki i refundacja

U nas zachowujesz możliwość refundacji i dopłacasz tylko do wybranych przez siebie soczewek w przypadku wyboru innych niż jednoogniskowe białe, ale operacja zaćmy pozostaje refundowana.

Dla wielu pacjentów ważną informacją jest to, że mówimy po polsku oraz jesteśmy otwarci na pomoc z dokumentacją potrzebną do uzyskania refundacji po operacji zaćmy.

Przygotujemy w języku polskim dokumenty:

1. oryginał rachunku,
  2. raport operacyjny,
  3. poświadczenie zapłaty.

Będą Ci one potrzebne do uzyskania zwrotu pieniędzy.

Jeżeli masz pytania skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Chętnie na nie odpiszemy.

*Wysokość zwróconych kosztów jest zależna od kursu euro oraz kwoty ustalonej przez polski NFZ. Do niektórych soczewek wymagana jest dodatkowa dopłata nierefundowana przez polski NFZ.

Nasze media:

Operacja zaćmy – Facebook: https://www.facebook.com/ZacmawNiemczech/