Refundacja

Home Refundacja zaćmy

Refundacja zaćmy

Refundacja zaćmyoperacja zaćmy jest w naszej klinice refundowana

Oznacza to, że otrzymasz zwrot kosztów operacji od polskiego NFZ*. Wystarczy skierowanie na zabieg zaćmy wystawione przez lekarza okulistę w Polsce.

Możesz wybrać jedną z 3 rodzajów soczewek:

jednoogniskowe białe (takie jak wszczepiane w Polsce w ramach ubezpieczenia NFZ)
jednoogniskowe żółte (filtr światła niebieskiego, idealne do prowadzenia samochodu)
wieloogniskowe (skuteczne zapewniają największy komfort widzenia, możliwe czytanie bez okularów, zalecane pilotom i zawodowym kierowcom)

Oferujemy możliwość dopłaty do lepszej soczewki, np. wieloogniskowej Tej możliwości dopłaty w Polsce nie ma!

Otrzymasz od nas komplet dokumentów potrzebnych do refundacji zaćmy (zwrotu kosztów operacji).

Dokumenty należy dostarczyć do NFZ.

Na ich podstawie otrzymasz refundację operacji zaćmy - w ciągu 21 dni zwrot pieniędzy na swoje konto.

Zadzwoń - odpowiemy na Twoje pytania.

Prosimy o kontakt w godzinach: 10:00 - 12:00 i 13:00 - 15:00

Refundacja zaćmy

Dodatkowe korzyści

Dodatkową korzyścią z usunięcia zaćmy w naszej klinice jest możliwość zaoszczędzenia do 2800 zł na soczewkach wieloogniskowych.

W Polsce NFZ finansuje jeden rodzaj soczewek, tzw. białych i takie pacjenci mają wszczepiane podczas zabiegu wykonywanego w ramach NFZ.

Jeżeli chcą inne soczewki - muszą pokryć koszt zabiegu i soczewek, czyli zapłacić ok 6000 zł. Pacjent w Polsce nie ma możliwości dopłaty do lepszej soczewki.

U nas jest możliwość refundacji operacji zaćmy przez polski NFZ, nawet gdy pacjent wybiera soczewkę wieloogniskową. Dopłaca za soczewki, ale zabieg ma refundowany.

Koszt wszczepienia soczewek wieloogniskowych w Polsce to ok 6 000 zł, a w naszej klinice ok 3200 zł.

Warto wybrać lepsze wieloogniskowe, które zapewniają lepszy komfort widzenia.

Więcej o soczewkach można przeczytać pod adresem

*Wysokość zwróconych kosztów jest zależna od kursu euro oraz kwoty ustalonej przez polski NFZ. Do niektórych soczewek wymagana jest dodatkowa dopłata nierefundowana przez polski NFZ.