Trzy największe mity na temat zaćmy

Mity na temat zaćmy

Coraz więcej ludzi choruje na zaćmę, na świecie ta liczba wynosi ok. 65 milionów, a w samej Polsce ponad 1 milion.

Według WHO zaćma jest jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty. Co gorsza, cały czas szkodzimy sobie, wierząc w narosłe wokół niej mity.

Oto 3 największe mity na temat zaćmy.

• Istnieją różne sposoby leczenia zaćmy.

Wiele osób uważa, że istnieją pozaoperacyjne metody leczenia. Wśród najczęściej wymienianych sposobów wskazuje się kuracje dietetyczne, suplementy, środki farmakologiczne. To MIT! Jedynie zabieg operacyjny umożliwia usunięcie zmętniałej soczewki. Zapewniamy, że nie ma się czego bać. Zabieg wykonywany jest przy użyciu zaawansowanych technologicznie urządzeń, pod nadzorem wykwalifikowanego personelu, a także zespołu anestezjologicznego, dzięki podwójnemu znieczuleniu jest praktycznie bezbolesny.

• Na zaćmę chorują tylko osoby starsze.

Istnieje kilka rodzajów zaćmy. Tylko jedna z odmian – zaćma starcza, związana jest ze starzeniem się. Oprócz wieku istnieją również inne czynniki, które mogą wywołać zaćmę. Powodem może być uraz lub inne schorzenie. Początkowo schorzenia nie muszą nawet dotyczyć narządu wzroku, jak np:

• – zaćma cukrzycowa (powikłanie po cukrzycy),
  • – zaćma tężyczkowa ( występuje w przypadku usunięcia przytarczyc).

Pamiętajcie, że regularne badania wzroku są kluczowe. Wcześnie wykryta zaćma daje duże szanse na całkowite wyleczenie.

• Osoba z zaćmą nigdy nie odzyska pełnego komfortu widzenia.

Operacja zaćmy należy do zabiegów dających najbardziej spektakularne efekty! Wkrótce po zakończeniu zabiegu pacjenci odzyskują bardzo dobrą jakość widzenia. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie soczewek wieloogniskowych (np. LUCIDIS), ta jakość może być nawet lepsza, niż kiedykolwiek wcześniej, noszenie okularów staje się zbędne. Soczewki wieloogniskowe będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które żyją aktywnie (np. uprawiają jakiś sport).

Więcej informacji o soczewkach wieloogniskowych znajdziecie w naszym poprzednim artykule. -> do przeczytania tutaj