Zaćma - o czym musisz wiedzieć przed zabiegiem?

zaćma - o czym musisz wiedzieć przed zabiegiem

Zaćma jest jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty na świecie.

W naszej klinice specjalizujemy się w jej leczeniu.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i doświadczeniu naszego personelu zabieg usunięcia zaćmy przebiega szybko i bezboleśnie.

Termin operacji ustalamy już podczas rozmowy telefonicznej.

Przed samym zabiegiem należy pamiętać jednak o kilku ważnych rzeczach.

1. Skompletuj potrzebną dokumentację medyczną (tj. konsultacje lekarskie, wypisy ze szpitali, spis i dawkowanie przyjmowanych leków, zapisy badania EKG, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy).
  2. Wykonaj odpowiednie badania laboratoryjne (morfologia krwi, poziom cukru, elektrolity).
  3. Przyjmując leki doustnie zażywaj je jak zwykle, a w przypadku leków przeciwzakrzepowych skonsultuj ich zażycie z lekarzem.
  4. Na 24 godziny przed zabiegiem pamiętaj unikać napojów alkoholowych lub energetyzujących oraz nie wykonuj makijażu.

Ważne! – Jeżeli chorujesz na cukrzycę to przyjmij insulinę i zjedz posiłek.

Przed samym zabiegiem w naszej klinice wykonujemy Wam szereg badań, o których możecie przeczytać TUTAJ.

Do otrzymania refundacji za zabieg z NFZ* wystarczy Ci skierowanie od polskiego lekarza okulisty.

Pomożemy Ci wypełnić wniosek do NFZ potrzebny do zwrotu kosztów operacji oraz przygotujemy oryginał rachunku, raport operacyjny i poświadczenie zapłaty w języku polskim.

Kliknij po więcej informacji związanych z refundacją.

*kwoty refundacji zależą od aktualnego kursu euro