3 pomysły na świąteczny prezent dla Twoich oczu

Prezent dla oczu

Święta to czas dawania prezentów. Wręczamy podarunki swoim bliskim. Skrupulatnie planujemy kilka dni, a nawet miesięcy przed, jak będą wyglądać świąteczne dni. A może warto w tym czasie pomyśleć również o swoim wzroku? Poznaj nasze 3 pomysły na świąteczny prezent dla Twoich oczu.

Zamień seans filmowy na spacer

Oglądanie “Kevin sam w domu” i innych świątecznych filmów stało się już małą tradycją. Zamiast oglądać 10. raz ten sam film, który już właściwie znamy na pamięć, warto dać odpocząć swoim oczom. Dobrą praktyką jest wyjście na długi świąteczny spacer np. do lasu i podziwianie przyrody. Zróbmy sobie seans na żywo, obserwując przyrodę i odkrywając to, na co nie mamy czasu na co dzień. Obserwowanie np. ptaków może być ciekawym zajęciem.

Nasze oczy odpoczną, a dodatkowo spalimy kilka nadprogramowych kalorii ze świątecznych posiłków. Na taki spacer możemy wybrać się sami, z rodziną lub przyjaciółmi. Dodatkowo wzmocnimy więzi i spędzimy miło czas. To świetny prezent dla oczu.

Okulary przeciwsłoneczne pod choinką jako prezent dla oczu?

Dlaczego nie? Utarło się przekonanie, że takie okulary przydają się tylko latem, a to błędne myślenie, ponieważ można je nosić cały rok. Oczy potrzebują ochrony przed promieniowaniem słonecznym przez 12 miesięcy. Promienie słoneczne, które odbijają się od śniegu i lodu, są dużym zagrożeniem dla wzroku. Taki prezent wbrew pozorom nawet zimą jest bardzo praktyczny.

Rozmowa w cztery oczy lub telefonicznie

Zamiast gapić się godzinami w ekran smartfona, warto wykorzystać ten czas na rozmowę z bliskimi. Obserwowanie emocji na twarzach to świetna alternatywa dla scrollowania postów na Facebooku, Instagramie i innych mediach. Zamiast wysyłać elektroniczne kartki albo wiadomości SMS, odważ się wykręcić numer i zadzwoń do bliskich z życzeniami. Oczy odpoczną, a bliskim zrobi się cieplej na sercu.

Mały poświąteczny bonus dla oczu

A gdy świąteczne emocje opadną i zabierzesz się do planowania nowego roku i wyznaczania postanowień, to pamiętaj, aby na liście znalazła się kontrolna wizyta u okulisty.

Regularne badanie wzroku jest ważne. Zdrowie mamy tylko jedno, a oczy to bardzo ważny zmysł, który zasługuje na odpowiednie traktowanie nie tylko od święta.

Więcej informacji o wzroku i leczeniu zaćmy znajdziecie w naszych social mediach.

Facebook: https://www.facebook.com/ZacmawNiemczech/