Operacja zaćmy

Home Zaćma

Dlaczego warto operować zaćmę w naszej klinice?

Otrzymasz zwrot kosztów operacji od polskiego NFZ. Wystarczy skierowanie na zabieg zaćmy wystawione przez lekarza okulistę w Polsce.

Pomożemy wypełnić wniosek do NFZ potrzebny do zwrotu kosztów operacji.
Przygotujemy dokumenty w języku polskim:
oryginał rachunku
raport operacyjny i poświadczenie zapłaty

Na podstawie tych dokumentów otrzymasz w terminie do 6 tygodni zwrot pieniędzy na swoje konto z NFZ.

Zaćma

Jak to zrobić?

Umów wizytę
telefonicznie

Mówimy po polsku

Termin zabiegu usunięcia zaćmy ustalimy już podczas rozmowy telefonicznej. Czas oczekiwania na zabieg to średnio 2 tygodnie.

Bez bólu - opieka lekarza anestezjologa wraz z zespołem przed, w trakcie i po zabiegu. Pacjenci otrzymują środek uspakajający (głupiego Jasia) i leki znieczulające gałkę oczną. Zmniejszamy stres, całkowicie "znosimy" ból, co bardzo podnosi komfort pacjenta podczas zabiegu.
Zabieg trwa 15-20 minut. Po odpoczynku (2-3 godziny) wracacie do domu z wyleczoną zaćmą i cieszycie się lepszym wzrokiem.
W naszej klinice kwalifikacje, zabieg i kontrole po zabiegu przeprowadza ten sam lekarz, doktor Lukas Nitsche.
Leczenie zaćmy

Czym jest zaćma?

Zaćma to częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki, objawiające się stopniowym pogorszeniem ostrości widzenia. Pojawia się widzenie przez mgłę, szczególnie dokuczliwe przy jasnym świetle oraz podwójne widzenie jednym okiem.

Jedyną metodą przywrócenia prawidłowego widzenia jest operacyjne usunięcie zmętniałej soczewki.
Zabieg usunięcia zaćmy wykonujemy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji w procedurze chirurgii jednego dnia. Należy wykonać go wtedy, kiedy zaćma utrudnia normalne funkcjonowanie w życiu codziennym i przeszkadza w pracy.

Jakie badania wykonujemy przed zabiegiem?

• refraktometrię
  • optyczną biometrię (dbamy o bezpieczeństwo, dlatego każdy pacjent jest badany dwoma urządzeniami, które laserowo wymierzają długość oka i wybierają do danego pacjenta idealną soczewkę)
  • ocenę ostrości wzroku do dali i bliży z optymalną korekcją okularową
  • badanie przedniego odcinka oka oraz badanie dna oka w lampie szczelinowej (pozwala to określić stopień zaawansowania zmętnienia soczewki, wykluczenie innych chorób oka)
Refundacja operacji zaćmy

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

• przez 24 godziny unikać alkoholu oraz napojów energetyzujących
  • wykąpać się lub wziąć prysznic
  • nie używać kosmetyków wokół oczu oraz wykonywać makijażu 24 godziny przed operacją
  • w przypadku cukrzycy wziąć insulinę i zjeść posiłek
  • przyjmując leki doustne, zażyć je jak zwykle, a w przypadku leków przeciwzakrzepowych skonsultować ich zażycie z lekarzem
  • przynieść badania laboratoryjne: (morfologia krwi, poziom cukru, elektrolity)
  • przynieść: (konsultacje lekarskie, wypisy ze szpitali, spis i dawkowanie przyjmowanych leków, zapisy badania EKG, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy)

Poniedziałek7.30 – 15.00
Wtorek8.00 – 16.45
Środa7.30 – 15.00
Czwartek8.00 – 15.00
Piątek7.30 – 15.00

Book Appointment

Umów wizytę

• Address Gabinet Okulistyczny | Rudolf-Breitscheid-Str.18, 16303 Schwedt/O.
    • Phone +48 572 864 964