Refundacja operacji zaćmy - co warto wiedzieć?

Refundacja operacji zacmy Co warto wiedziec

Operacja zaćmy to jedyna skuteczna metoda leczenia choroby. Pacjenci szukają możliwości wykonania operacji w ramach NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia), jednak w Polsce nie mają możliwości wyboru soczewki wszczepianej podczas zabiegu. Alternatywą jest skorzystanie z refundacji operacji zaćmy i wykonania zabiegu poza granicami kraju.

Jakie soczewki wszczepiane są w Polsce?

Narodowy Fundusz Zdrowia w Polsce refunduje operacje zaćmy, ale warunkiem jest wybór soczewki jednoogniskowej białej. To taki podstawowy typ soczewki, który nie spełnia potrzeb niektórych pacjentów lub spełnia je w ograniczonym stopniu. Pacjent zostaje wyleczony z zaćmy, ale nadal musi używać okularów oraz napotyka trudności wzrokowe, np. podczas jazdy samochodem w słoneczny dzień, we mgle i trudnych warunkach.

Na rynku są dostępne bardziej zaawansowane rozwiązania np. soczewki jednoogniskowe żółte z filtrem światła niebieskiego oraz wieloogniskowe.

Operacje zaćmy na NFZ w Polsce są przeprowadzane z użyciem soczewek starszej generacji, co sprawia, że pacjenci szukają innych rozwiązań i coraz chętniej rozważają wyjazd w celu leczenia.

Refundacja zaćmy - soczewki wieloogniskowe

To najbardziej poszukiwane przez pacjentów soczewki. Są one najbardziej zaawansowane technologicznie i pozwalają na wyraźne i ostre widzenie zarówno z bliskiej, jak i dalszej odległości.

Takie soczewki można wybrać, decydując się na operację w Niemczech. W przypadku, gdy pacjent zdecyduje się na zabieg w naszej klinice, to NFZ zwróci pacjentowi kwotę, jaka jest przewidziana na leczenie zaćmy. Jeśli pacjent wybierze soczewki inne niż jednoogniskowe białe np. wieloogniskowe, to otrzyma refundację za operację zaćmy, a dopłaca jedynie różnice w cenie za soczewkę.

Zwrotu NFZ dokonuje bez względu na to, jakie soczewki zostały wykorzystane do leczenia za granicą. Nie musi zostać wybrana ta sama soczewka, co stosowana w placówkach w Polsce.

Pacjent otrzymuje lepszą soczewkę, ponosząc niskie koszty. Kolejną korzyścią są krótkie terminy oczekiwania na zabieg i opieka na wysokim poziomie.

Refundacja zaćmy – Facebook: https://www.facebook.com/ZacmawNiemczech/