Aktualności

Home Aktualności

Soczewki wieloogniskowe i ich rola w leczeniu zaćmy

Soczewki wieloogniskowe i ich rola w leczeniu zaćmy

Soczewki wieloogniskowe, znane również jako soczewki multifokalne, odgrywają bardzo ważną rolę w leczeniu zaćmy. Są one jedną z najważniejszych innowacji w dziedzinie chirurgii okulistycznej, przede wszystkim ze względu na efekty związane z ich zastosowaniem. Zaćma charakteryzuje się zmętnieniem soczewki wewnątrzgałkowej, co prowadzi do stopniowego pogorszenia ostrości widzenia. Tradycyjne metody leczenia polegały na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej jednoogniskową soczewką wewnątrzgałkową, która pozwala pacjentowi na uzyskanie dobrej ostrości widzenia na jedną, wybraną odległość, zazwyczaj daleką. W związku z tym pacjenci często byli zmuszeni do noszenia okularów korekcyjnych do czytania lub innych czynności wymagających widzenia na bliską odległość.

Wczesne zdiagnozowanie zaćmy - dlaczego jest tak ważne?

Wczesne zdiagnozowanie zaćmy

Z wiekiem u wielu osób pojawiają się różne dolegliwości związane z przeciążeniem organizmu. Dotyczą one tak samo prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych, jak również i wyglądu skóry. To całkowicie naturalne zjawisko, co nie oznacza, że nie możemy nic zrobić. Około 50. roku życia warto szczególnie skupić się na intensywniejszej profilaktyce zdrowotnej, co ułatwi lekarzom wczesne wykrywanie i diagnozowanie różnych chorób. Jedną z nich, która niestety bardzo często diagnozowana jest zbyt późno, jest zaćma. Wczesne jej rozpoznanie, przede wszystkim znacznie zwiększa szanse na pełne wyleczenie. Na czym jednak polega diagnostyka zaćmy i jak ją rozpoznać? Kiedy bezwzględnie powinniśmy poddać się konsultacji medycznej pod kątem zaćmy? Na te, jak również i na szereg innych pytań odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

8 najczęstszych przyczyn powstawania zaćmy

8 najczęstszych przyczyn powstawania zaćmy

Zaćma, która współcześnie jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty wzroku na świecie, stanowi istotny problem zdrowotny o globalnym zasięgu. Jest to schorzenie o charakterze progresywnym, które polega na zmętnieniu soczewki oka, co z kolei prowadzi do utraty lub częściowej utraty przejrzystości i jakości widzenia. Zdecydowanie za najczęstszą przyczynę pojawienia się tej choroby wskazuje się starzenie organizmu. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie zawsze zaćma jest bezpośrednio związana z wiekiem. Niejednokrotnie zdarza się bowiem tak, że zaćma dotyka osoby w sile wieku, a nawet młode. Dlaczego tak się dzieje? Jakie czynniki są za taki stan rzeczy odpowiedzialne i czy jesteśmy w stanie je niwelować?

Idzie lato - zadbaj o swoje oczy!

Idzie lato Zadbaj o swoje oczy

Nie od dziś wiadomo, że promieniowanie UV, czyli m.in. takie, które emitowane jest przez słońce, jest szkodliwe dla naszego wzroku. Nadmierne wystawianie oczu na słońce bez odpowiedniego ich zabezpieczenia może prowadzić do wielu, bardzo poważnych schorzeń. Warto wspomnieć tutaj chociażby tzw. ślepotę śnieżną.

Porównanie procesu leczenia zaćmy w Polsce i w Niemczech

Porównanie procesu leczenia zaćmy w Polsce i w Niemczech

Zaćma jest chorobą, którą można wyleczyć jedynie operacyjnie. Nie ma leków, które niwelują całkowicie jej objawy. Pacjenci, u których zdiagnozowana została ta choroba, muszą zatem podjąć decyzję dotyczącą przeprowadzenia operacji leczenia zaćmy.

Zaćma - przyczyny i leczenie choroby

Zaćma - przyczyny i leczenie choroby

Blisko 800 tys. osób w Polsce choruje na zaćmę. Zdecydowanie najliczniejszą grupą wiekową są tutaj osoby po 55 r.ż. Choroba ta jest spowodowana przede wszystkim procesem starzenia się, a co za tym idzie – utratą przejrzystości soczewki oka.

Leczenie zaćmy w Niemczech - jak wygląda proces leczenia w naszej klinice?

Leczenie zacmy w Niemczech

Każdy pacjent, który planuje operację zaćmy poza granicami kraju, zastanawia się, jak wygląda leczenie zaćmy w Niemczech i pobyt w klinice. W głowie pojawia się mnóstwo pytań np. Czy personel mówi po polsku? Jak dojadę na miejsce zabiegu? Pora rozwiać Wasze wątpliwości.

Czy fajerwerki są szkodliwe dla wzroku?

Czy fajerwerki są szkodliwe dla wzroku?

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. To niezwykły czas, w którym radośnie witamy nadchodzący rok, bawimy się, tańczymy, robimy podsumowania i plany na kolejne 12 miesięcy. To również niebezpieczny czas, gdy puszczają nam hamulce, przesadzamy z ilością wypitego alkoholu i odpalamy fajerwerki. I właśnie na tym ostatnim aspekcie skupimy się w tym artykule. Czy fajerwerki są szkodliwe dla naszego wzroku?

Czy operacja zaćmy boli?

Czy operacja zaćmy boli

Jednym z najczęstszych pytań, które zadają pacjenci przed zabiegiem, jest poruszenie kwestii odczuć bólowych. Czy operacja zaćmy boli? To pytanie pada niezwykle często.

 

Strach przed zabiegiem jest zupełnie naturalny. Ukoimy Wasze nerwy w tym artykule.

Nieleczona zaćma - sprawdź, czym to grozi?

Nieleczona zaćma - czym to grozi

Bagatelizowanie zdiagnozowanej zaćmy to niezbyt dobry pomysł. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie tę chorobę, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, czym grozi zbyt późne podjęcie leczenia lub nierozpoczęcie go wcale.

3 największe zalety soczewek wieloogniskowych

3 największe zalety soczewek wieloogniskowych

O wieloogniskowych soczewkach wspominaliśmy już niejednokrotnie. Są one częstym wyborem wśród naszych pacjentów decydujących się na operację zaćmy. Wybierają je osoby, które istotnie chcą polepszyć swój komfort widzenia. Dzisiaj przybliżymy temat ich 3 największych zalet.

Największe mity o zaćmie

Największe mity o zaćmie

Coraz więcej ludzi choruje na zaćmę. Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO zaćma jest jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty na świecie. Co gorsza, cały czas szkodzimy sobie, wierząc w narosłe wokół tej choroby mity.

 

Oto 5 największych mitów na temat zaćmy i jej leczenia.

Jak dbać o wzrok po operacji zaćmy?

Jak dbac o wzrok po operacji zacmy

Wzrok to bardzo ważny zmysł. Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o wzrok po operacji, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek i informacji na temat codziennej pielęgnacji oczu i sposobów zapobiegania różnym dolegliwościom, takim jak przemęczenie oczu, zaczerwienienie czy suchość. W ostatnim akapicie znajdziesz informacje o tym, jak dbać o wzrok bezpośrednio po operacji zaćmy.

Co warto wiedzieć o zaćmie?

Co warto wiedziec o zacmie

Zaćma to choroba oczu, która polega na stopniowym zmętnieniu soczewki oka. Objawia się ona pogorszeniem widzenia, a nieleczona może prowadzić do utraty wzroku.

Dlaczego ludzie chorują na zaćmę?

Dlaczego ludzie choruja na zacme

Zaćma, czyli katarakta to zmętnienie soczewki oka. Według Światowej Organizacji Zdrowia jest ona jedną z najczęstszych przyczyn upośledzenia wzroku. Operacje zaćmy to najczęściej wykonywane zabiegi okulistyczne. Pojawia się pytanie, dlaczego ludzie chorują na zaćmę? Co jest przyczyną rozwoju choroby?

Zaćma - przegląd soczewek stosowanych w operacji

Zacma przeglad soczewek stosowanych w operacji

Wielokrotnie wspominaliśmy już, że obecnie jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest operacja, która polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu nowej. Jest jednak jeszcze jedna istotna kwestia, a mianowicie wybór soczewki, która zostanie wszczepiona podczas zabiegu. Zrobiliśmy krótki przegląd soczewek stosowanych w naszej klinice podczas operacji zaćmy.

Jak przekonać rodziców do wykonania operacji zaćmy?

Jak przekonac rodzicow do wykonania operacji zacmy

Zaćma to choroba, która ma związek z wiekiem i zachodzącymi w organizmie procesami starzenia. Jednak wiele osób bagatelizuje ten problem oraz nieustannie odkłada wizytę u okulisty na później. Osobami, które najczęściej dostrzegają potrzebę leczenia, są bardzo często dzieci pacjentów. I to właśnie dla Was jest ten artykuł. Dowiecie się z niego, jak delikatnie nakłonić rodziców do wykonania profilaktycznych badań lub podjęcia decyzji o rozpoczęciu leczenia zaćmy.

Zaćma - w jakim wieku występuje?

Zacma w jakim wieku wystepuje

Czy zaćma to choroba, która dotyczy tylko osób starszych? W jakim wieku najczęściej są pacjenci i czy ten problem zdrowotny dotyczy również osób w młodym wieku? Przygotowaliśmy dla Was artykuł, w którym wyjaśniamy kwestie dotyczące wieku pacjentów z zaćmą.

Usuwanie zaćmy - co warto wiedzieć

Usuwanie zacmy-co warto wiedziec

Usuwanie zaćmy, a dokładniej operacyjne usunięcie zmętniałej soczewki to procedura chirurgiczna. Polega na zastąpieniu dotkniętej chorobą soczewki, sztuczną soczewką wewnątrzgałkową. Zaćmę najczęściej usuwa się w procedurze chirurgii jednego dnia.

3 pomysły na świąteczny prezent dla Twoich oczu

Prezent dla oczu

Święta to czas dawania prezentów. Wręczamy podarunki swoim bliskim. Skrupulatnie planujemy kilka dni, a nawet miesięcy przed, jak będą wyglądać świąteczne dni. A może warto w tym czasie pomyśleć również o swoim wzroku? Poznaj nasze 3 pomysły na świąteczny prezent dla Twoich oczu.

Jak widzi osoba z zaćmą?

Jak widzi osoba z zaćmą?

Zaćma – coraz więcej się o niej mówi. Coraz więcej osób jest świadomych, że taka choroba wzroku istnieje i może prowadzić do nieodwracalnej ślepoty. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, jak widzi osoba z zaćmą.

AMD - zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem

zwyrodnienie plamki zoltej zwiazane z wiekiem

Czy AMD jest związane z wiekiem? Jak szybko postępuje rozwój choroby? Kogo najczęściej dotyka? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania dotyczące zwyrodnienia plamki żółtej.

Po operacji zaćmy nie wolno … czyli, co warto wiedzieć przed zabiegiem.

Po operacji zacmy nie wolno

Czego po operacji zaćmy nie wolno robić? Z jakimi aktywnościami należy się wstrzymać i jak długo trwa proces regeneracji po zabiegu? To jedne z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie pacjenci, którzy poważnie myślą o wykonaniu operacji zaćmy. Dobre przygotowanie to podstawa szybkiej regeneracji organizmu i powrotu dla zdrowia, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek.

Zaćma - przyczyny, objawy, leczenie

Zacma objawy przyczyny leczenie

Zaćma (cataracta) to choroba wzroku, która prowadzi do zmętnienia soczewki oka. Zdrowa soczewka oka jest przezroczysta i elastyczna. Skupia światło na siatkówce. Gdy u pacjenta rozwinie się zaćma, to soczewka ulega zmętnieniu. Skutkuje to pogorszeniem widzenia. Jakie są przyczyny i objawy zaćmy? Jak wygląda leczenie?

Usunięcie zaćmy - jak wyleczyć chorobę i odzyskać dobry wzrok?

usuniecie zacmy jak wyleczyc chorobe

Pacjenci, u których zdiagnozowano zaćmę, często zastanawiają się, jakie są możliwości leczenia tej choroby wzroku. Czy można ją leczyć farmakologicznie, a może trzeba poddać się chirurgicznemu zabiegowi usunięcia zaćmy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.

Zaćma zachodniopomorskie - pacjenci leczą się w Pasewalku

zacma-zachodniopomorskie

Jeżeli rozważasz operację zaćmy w Polsce, a mieszkasz w województwie zachodniopomorskim, to dobrym pomysłem będzie operacja zaćmy za naszą zachodnią granicą, a konkretniej operacja zaćmy w Niemczech.

Operacja zaćmy - TO NIE BOLI

Operacja zacmy to nie boli

Ból – zgodnie z definicją Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu – jest nieprzyjemnym, subiektywnym doznaniem czuciowym i emocjonalnym powiązanym z rzeczywistym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek.

Refundacja operacji zaćmy - co warto wiedzieć?

Refundacja operacji zacmy Co warto wiedziec

Operacja zaćmy to jedyna skuteczna metoda leczenia choroby. Pacjenci szukają możliwości wykonania operacji w ramach NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia), jednak w Polsce nie mają możliwości wyboru soczewki wszczepianej podczas zabiegu. Alternatywą jest skorzystanie z refundacji operacji zaćmy i wykonania zabiegu poza granicami kraju.

Jakie są pierwsze objawy zaćmy?

Objawy zacmy

Zaćma (katarakta) to choroba soczewki oka, która prowadzi do jej zmętnienia. Zmętniała soczewka przepuszcza do oka mniej światła, a pacjent odczuwa pogorszenie ostrości widzenia, zmniejszenie kontrastu i słabsze nasycenie barw. Choroba może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Jakie są pierwsze objawy zaćmy?

Refundacja operacji zaćmy NFZ

Refundacja operacji zaćmy NFZ

Opcja refundacji operacji zaćmy z NFZ jest dla wielu pacjentów jedyną możliwością wykonania zabiegu. W Polsce Narodowy Fundusz zdrowia pokrywa jedynie koszt operacji z soczewką jednoogniskową białą. Ten rodzaj soczewki nie spełnia potrzeb wszystkich pacjentów. Rozwiązaniem jest wykonanie operacji w Niemczech.

Leczenie zaćmy na NFZ w Niemczech

Dr Lukas Nitsche Leczenie zacmy na NFZ w Niemczech

Leczenie zaćmy na NFZ w Niemczech jest możliwe. Można wybrać niemiecką placówkę medyczną, wykonać tam zabieg oraz ubiegać się o refundację za leczenie zaćmy z polskiego NFZ.

Zaćma Niemcy - czy się opłaca?

Zacma w Niemczech_czy to sie oplaca

Zaćma Niemcy – czy opłacalne jest wyjechanie do Niemiec w celu poddania się operacji zaćmy? Mamy dla Ciebie kilka powodów, dla których warto. 

Zabieg usunięcia zaćmy - dlaczego warto wybrać naszą klinikę?

Klinika - zabieg usunięcia zaćmy

Zabieg usunięcia zaćmy jest wykonywany w dzień, w którym przyjeżdżasz do kliniki i jeszcze tego samego dnia wracasz do domu. Sam zabieg trwa 15 – 20 minut, a dzięki opiece lekarza anestezjologa wraz z zespołem (przed, po, jak i w trakcie zabiegu) przebiega bezboleśnie. Dodatkowo otrzymasz środek uspokajający, (głupiego Jasia) co wpływa na zmniejszenie Twojego stresu i podniesienie komfortu podczas zabiegu usunięcia zaćmy.

Historia Mariusza i Ewy - Dlaczego zdecydowali się na soczewki wieloogniskowe?

Historia Mariusza i Ewy - Dlaczego zdecydowali się na soczewki wieloogniskowe?

Mariusz: Jak daleko nie sięgnąłbym pamięcią od zawsze byłem związany ze sportami zimowymi. 

Narty czy wędrówki po lesie – nie ma to dla mnie większego znaczenia. Aktywny tryb życia jest mi szczególnie bliski w zimę. To właśnie na nartach poznałem moja żonę Ewę. 

 

Jeszcze nie tak dawno temu obawiałem się, czy będę mógł dalej tak aktywnie spędzać tę porę roku. Postępująca zaćma mogła przekreślić moją pasję. Długo miałem opory przed operacją, jednak zaćma coraz bardziej mnie ograniczała.

Operacja zaćmy - refundacja

Zabieg usunięcia zaćmy - Refundacja

Decydując się na operację zaćmy w naszej klinice w Pasewalku, możesz liczyć na naszą pomoc w uzyskaniu refundacji za zabieg.

 

Jedną z cech, która nas wyróżnia, jest fakt, że oferujemy możliwość dopłaty do innej soczewki. Takiej możliwości nie ma w Polsce. 

 

W Polsce NFZ finansuje tylko jeden rodzaj soczewek tzw. białych. 

 

Jeżeli pacjent chce mieć wszczepione inne soczewki np. wieloogniskowe, które pozwalają na dobre widzenie w bliży, dali czy odległościach pośrednich, to musi pokryć koszt zabiegu i soczewek.

Jakie soczewki wybrać, gdy prowadzimy aktywny styl życia?

Jakie soczewki wybrać, gdy prowadzimy aktywny styl życia?

Zaćma może stanąć na przeszkodzie w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Gorsza jakość widzenia może utrudnić, a nawet uniemożliwić uprawianie wielu sportów czy pasji. Wpływa także na nasze bezpieczeństwo podczas np. jazdy rowerem, gdzie dobry wzrok jest kluczowy.

 

Dlatego wybór soczewek użytych podczas zabiegu usunięcia zaćmy jest bardzo istotny.

Krople do oczu po operacji zaćmy

Krople do oczu po operacji zaćmy

Przygotowanie przed zabiegiem to jednak nie ostatnie zadanie, które czeka na pacjenta. 

 

Pacjent musi pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji oczu po operacji zaćmy, której ważnym elementem jest aplikowanie kropli do oczu.

Pani Eleonora wybrała soczewki wieloogniskowe

Soczewki wieloogniskowe

“Już od dziecka dużo podróżowałam. Rodzice zarazili mnie pasją do podróżowania tak skutecznie, że już jako nastolatka w głowie miałam same wyjazdy. Nie wyobrażam sobie przestać podróżować i zwiedzać. „

 

„Dlatego zdecydowałam się na operację zaćmy i soczewki wieloogniskowe. Teraz wiem, że to był dobry wybór. Zaćma już mnie nie ogranicza.”

U nas masz wybór soczewek

refundacjazacmy.pl u nas masz wybór soczewek

To Wy wspólnie z lekarzem decydujecie o tym, jakie soczewki zostaną użyte podczas operacji zaćmy.

 

W naszej klinice dajemy Wam wybór pomiędzy trzema rodzajami soczewek: 

 

  •  – soczewki jednoogniskowe białe,
  •  – soczewki jednoogniskowe żółte,
  •  – soczewki wieloogniskowe.

 

Pamiętajcie, że niezależnie od wybranej soczewki zaćma zostanie usunięta, a Wasza jakość wzroku ulega poprawie. 

Zaćma - o czym musisz wiedzieć przed zabiegiem?

zaćma - o czym musisz wiedzieć przed zabiegiem

Zaćma jest jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty na świecie.

 

W naszej klinice specjalizujemy się w jej leczeniu.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i doświadczeniu naszego personelu zabieg usunięcia zaćmy przebiega szybko i bezboleśnie.

 

Termin operacji ustalamy już podczas rozmowy telefonicznej. 

 

Przed samym zabiegiem należy pamiętać jednak o kilku ważnych rzeczach.

Uwaga! Ważne informacja dla naszych pacjentów

Ważna informacja dla pacjentów

Osoby wjeżdżające do Niemiec na mniej niż 24 godziny nie mają obowiązku wykonywać testów przeciwko COVID-19.

 

Oznacza to, że pacjenci, którzy przyjeżdżają do naszej kliniki, nie muszą uprzednio wykonywać testów.

 

W celu powrotu do Polski, dla osób, które nie zostały zaszczepione dwoma dawkami szczepionki lub nie są ozdrowieńcami, oferujemy wykonanie testu na miejscu w kwocie 10 euro.

 

Źródła:

  1. https://polen.diplo.de/pl-pl/04-news/-/2318574
  2. https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech

Czym jest zaćma?

Czym jest zaćma?

Zaćma jest chorobą oczu. Polega na zmętnieniu soczewki, czyli powstawaniu plamek lub zmętniałych obszarów w przeźroczystej soczewce oka.

W zdrowym oku światło dostaje się do oka przez rogówkę, a następnie soczewkę i skupia się na siatkówce, zapewniając wyraźny obraz. W przypadku zaćmy zmętniała soczewka utrudnia światłu dotarcie do siatkówki, pogarszając ostrość wzroku.

Jak wygląda pobyt w naszej klinice?

Pobyt w klinice Refundacjazacmy.pl

Pierwszym krokiem jest zawsze Wasze przybycie do kliniki w Pasewalku, gdzie czeka na was wykwalifikowany zespół mówiący po polsku!

Dlaczego pacjenci wybierają soczewki wieloogniskowe?

korzyści wyboru soczewki wieloogniskowej

Przed operacją zaćmy warto rozważyć wybór soczewek wieloogniskowych. Zawsze trzeba skonsultować to z lekarzem, który wykonuje zabieg. Ale może to być dobre rozwiązanie jeżeli chcesz aktywnie spełniać się w swoich pasjach, zajęciach, pracy czy po prostu zapomnieć o tym, że Twój wzrok może Cię w jakimś stopniu ograniczać.

Dlaczego warto wybrać soczewki wieloogniskowe?

Dlaczego warto wybrać soczewki wieloogniskowe

 “Chciałem być w kontakcie z bliskimi. Móc czytać smsy i pisać wiadomości do dzieci i wnuków, dlatego zdecydowałem się na soczewki wieloogniskowe.” – Andrzej (63 lata)

 

Zdecydowanie się na operację zaćmy było ważnym krokiem dla Pana Andrzeja. Równie ważnym, co wybór odpowiednich soczewek.

Dlaczego Pani Hanna wybrała soczewki jednoogniskowe żółte?

soczewki jednoogniskowe żółte
Jazda na rowerze była dla Pani Hanny zawsze ważnym aspektem życia, zarówno pod względem utrzymania sprawności, jak i jako jej pasja.

 

Decydując się na operację zaćmy wybrała soczewki jednoogniskowe żółte z filtrem światła niebieskiego, które zapewniają możliwość jazdy o każdej porze dnia, we mgle czy po zmroku.

 

Teraz Pani Hanna może cieszyć się tym, co lubi bez ograniczeń!

Wybierz soczewkę i zachowaj refundację z NFZ

Wybierz soczewkę i zachowaj refundację z NFZ
TYLKO U NAS MASZ MOŻLIWOŚĆ WYBORU SOCZEWKI PRZY JEDNOCZESNYM ZACHOWANIU REFUNDACJI Z NFZ!

 

99% naszych Pacjentów poleca soczewkę wieloogniskową szwajcarskiej firmy Lucidas.

 

Ponad 90% nie nosi okularów do dali i aż ponad 70% zrezygnowało z okularów do bliży.

Szukamy lekarza asystenta

Praca dla asystenta

Poszukujemy asystenta/ki medycznej.

 

Preferowany lekarz okulista w trakcie specjalizacji z doświadczeniem w pracy w gabinecie okulistycznym zachowawczym i operacyjnym.

Przerwa w pracy kliniki

Przerwa w pracy kliniki

Drodzy Pacjenci, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Wasze oraz naszego personelu, podjęliśmy trudną decyzję o zamknięciu kliniki na okres 2 tygodni.

 

W miarę rozwoju sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, będziemy informować o zmianach.

 

Dbajcie o siebie i ograniczcie kontakty społeczne do minimum.

 

Na zabieg usunięcia można się rejestrować telefonicznie pod numerem + 48 572 864 964 lub przez formularz https://refundacjazacmy.pl/kontakt/

100% bezpieczeństwa

bezpieczenstwo w klinice

Przypominamy o podniesionych standardach bezpieczeństwa w naszej klinice! Od stycznia używamy wyłącznie jednorazowych instrumentów medycznych.

 

Pozwala to praktycznie do zera zminimalizować ryzyko infekcji.

 

Procedura zwiększa bezpieczeństwo pacjenta, a na tym zawsze zależy nam najbardziej.

Soczewki wieloogniskowe

Soczewki wieloogniskowe

NAJNIŻSZA cena. Soczewki wieloogniskowe już od 2400zł!*

 

Soczewki wieloogniskowe stosowane w naszej klinice zapewniają najlepsze możliwe widzenie po operacji usunięcia zaćmy.

 

Posiadają wydłużoną głębię ostrości EDOF. Oznacza to, że widzimy w nich znacznie lepiej i wyraźniej niż w zwykłych soczewkach.

Soczewka jednoogniskowa biała

Soczewka jednoogniskowa biala

W naszej klinice dostępne są standardowe soczewki sferyczne jednoogniskowe białe.

 

Soczewki te rozwiązują problem zaćmy, ale zapewniają ostre widzenie tylko na jedną odległość – do bliży lub dali. Wynika to z ich budowy – mają tylko jedno ognisko skupienia światła.

Soczewka jednoogniskowa żółta

Soczewka jednoogniskowa żółta
Jeżeli zależy Wam na lepszej jakości widzenia:

 

– w nocy,
– we mgle,
– przy ostrym oświetleniu, to idealnym rozwiązaniem będą…

 

SOCZEWKI JEDNOOGNISKOWE ŻÓŁTE

Soczewki wieloogniskowe

soczewki Lucidis

Soczewki wieloogniskowe to innowacyjne soczewki szwajcarskiej produkcji, które posiadają wydłużoną głębię ostrości EDOF. Oznacza to, że widzimy w nich znacznie lepiej i wyraźniej niż w zwykłych soczewkach.

Nowoczesne soczewki dla naszych pacjentów

Nowoczesne soczewki dla naszych pacjentów

Jeden zabieg – trzy możliwości.

 

Wybór należy do Was.

 

Gdy w oku zaczyna rozwijać się zaćma, soczewka mętnieje, a obraz staje się rozmazany, niewyraźny i nieostry na całej szerokości pola widzenia. Aby poprawić jakość i sprawność w oku dotkniętym zaćmą, jedynym rozwiązaniem jest operacja, podczas której stara soczewka zostaje zastąpiona nową.

Trzy największe mity na temat zaćmy

Mity na temat zaćmy

Coraz więcej ludzi choruje na zaćmę, na świecie ta liczba wynosi ok. 65 milionów, a w samej Polsce ponad 1 milion. Według WHO zaćma jest jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty. Co gorsza, cały czas szkodzimy sobie, wierząc w narosłe wokół niej mity.

Nowe soczewki dla naszych pacjentów

soczewki dla pacjentów

W trosce o komfort i najwyższą jakość świadczonych usług stale się rozwijamy i wprowadzamy do naszej kliniki innowacyjne rozwiązania.

Systemy Zarządzania Jakością ISO 9001

Systemy Zarządzania Jakością ISO 9001

System Zarządzania Jakością jest potwierdzeniem, że nasza klinika spełnia wymagania oraz stosuje zasady zawarte w normie ISO 9001-2015.

Nowość w naszej klinice!

sprzęt do leczenia jaskry metodą endoskopową

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dołączyliśmy do nielicznego grona klinik, posiadającego sprzęt do leczenia jaskry metodą endoskopową.

Zobacz film o naszej klinice

Dr Lukas Nitsche - film o klinice

Zapraszamy do zapoznania się z filmem o naszej klinice. Kliknij w przycisk poniżej, aby przejść do szczegółów.