Leczenie zaćmy na NFZ w Niemczech

Dr Lukas Nitsche Leczenie zacmy na NFZ w Niemczech

Czy zabieg usuwania zaćmy jest na NFZ?

Zabieg jest refundowany przez NFZ. Oznacza to, że pacjent płaci za zabieg w klinice. Wypełniamy wspólnie z pacjentem dokumenty, na podstawie których NFZ zwraca pieniądze pacjentowi w terminie do 6 tygodni.

 
Podstawa prawna: 

Czy jest możliwy wybór soczewki?

W Polsce nie ma takiej możliwości.

 

W naszej klinice pacjent ma do wyboru 3 rodzaje soczewek: soczewki jednoogniskowe białe, soczewki jednoogniskowe żółte oraz soczewki wieloogniskowe.

Czy jest możliwe leczenie zaćmy na NFZ w Niemczech?

Leczenie zaćmy na NFZ w Niemczech jest możliwe. Można wybrać niemiecką placówkę medyczną, wykonać tam zabieg oraz ubiegać się o refundację za leczenie zaćmy z polskiego NFZ. 

 

Niemcy to popularny kierunek tzw. turystyki medycznej, który wybierają pacjenci w Polsce. Nasza klinika znajduje się zaledwie 40 km od Szczecina (woj. zachodniopomorskie).

Dlaczego pacjenci decydują się na leczenie zaćmy na NFZ w Niemczech?

Pacjenci z Polski wybierają leczenie zaćmy w Niemczech z kilku powodów. Pierwszym z nich jest możliwość uzyskania refundacji za operację z polskiego NFZ. 

 

Drugim powodem jest dostępność i krótkie terminy. W przypadku operacji zaćmy czas gra ogromną rolę, zwlekanie z wykonaniem zabiegu odbija się negatywnie na zdrowiu i komforcie życia pacjenta. 

 

Kolejnym powodem leczenia zaćmy w Niemczech (na NFZ) są większe możliwości. Wykonując operację w Polsce, można wszczepić sobie tylko jeden rodzaj soczewki – jednoogniskową białą. To podstawowa soczewka, która pozwala wyleczyć zaćmę, ale nie ma dodatkowych właściwości tj. korekcja istniejącej wady wzroku lub filtr światła niebieskiego. Wybierając leczenie zaćmy na NFZ w Niemczech, można wybrać rodzaj soczewki wszczepianej podczas zabiegu i zachować refundację za operację. Pacjent dopłaca tylko różnicę w cenie soczewki. 

 

W Polsce nie ma takiej możliwości. Jeśli chcemy wybrać inną soczewkę niż jednoogniskowa biała, to musimy wykonać zabieg prywatnie. 

 

W naszej klinice pacjent ma do wyboru 3 rodzaje soczewek. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: https://refundacjazacmy.pl/u-nas-masz-wybor-soczewek/ 

 

Podsumowując: leczenie zaćmy na NFZ w Niemczech jest możliwe i korzystne dla pacjenta. Ponadto pomagamy załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem refundacji operacji zaćmy. 

Nasze media:

Leczenie zaćmy – Facebook: https://www.facebook.com/ZacmawNiemczech/