Czy operacja zaćmy boli?

Czy operacja zaćmy boli

Jednym z najczęstszych pytań, które zadają pacjenci przed zabiegiem, jest poruszenie kwestii odczuć bólowych. Czy operacja zaćmy boli? To pytanie pada niezwykle często.

 

Strach przed zabiegiem jest zupełnie naturalny. Ukoimy Wasze nerwy w tym artykule.

Czy operacja zaćmy jest bolesna?

Operacja zaćmy nie boli. Wykonując zabieg w naszej klinice, otrzymujecie pełną opiekę zespołu anestezjologicznego – przed, w trakcie i po zabiegu. Dbamy o to, aby pacjent nie odczuwał żadnego bólu podczas operacji. Pacjenci otrzymują środek uspokajający (głupiego Jasia) i leki znieczulające gałkę oczną. Zmniejszamy stres, całkowicie „znosimy” ból, co bardzo podnosi komfort pacjenta podczas zabiegu.

Jak pacjenci opisują swoje odczucia po operacji?

Większość pacjentów po operacji zgodnie stwierdza, że nie było tak strasznie, jak to sobie wyobrażali. Potwierdzają również, że nie czuli żadnego bólu podczas operacji zaćmy.

Jak przebiega bezbolesna operacja zaćmy?

Operacja odbywa się w procedurze chirurgii jednego dnia, co oznacza, że pacjent tego samego dnia może wrócić do domu. Bez konieczności dłuższego pobytu w klinice. Zabieg trwa około 15-20 minut. Po zabiegu pacjent odpoczywa i pozostaje przez kilka godzin pod naszą obserwacją. Po odpoczynku (2-3 godziny) może wrócić do domu z wyleczoną zaćmą i cieszyć się lepszym wzrokiem.

 

W naszej klinice kwalifikacje, zabieg i kontrole po zabiegu przeprowadza ten sam lekarz, doktor Lukas Nitsche.

O czym należy pamiętać po operacji?

Okres rekonwalescencji i przestrzeganie zaleceń lekarza prowadzącego jest bardzo ważne dla szybkiego powrotu do zdrowia. Lekarz może zastosować indywidualne zalecenia dla danego pacjenta, jednak istnieje kilka uniwersalnych zaleceń, o których powinni pamiętać wszyscy pacjenci.

 

Ważne, aby przez około 2-3 tygodnie unikać wysiłku fizycznego. Przez kilka tygodni unikać gorących kąpieli i sauny oraz basenu. Ponadto nie należy patrzeć zbyt długo w monitory i ekrany urządzeń cyfrowych oraz przez około miesiąc unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Podsumowanie:

Operacja zaćmy jest bezbolesna. Większość pacjentów potwierdza, że nie doświadczyli żadnych nieprzyjemnych odczuć bólowych w trakcie zabiegu.

Na zabieg usunięcia zaćmy w naszej klinice można się rejestrować telefonicznie pod numerem +48 572 864 964 lub przez formularz https://refundacjazacmy.pl/kontakt/

Więcej informacji znajdziecie w naszych social mediach:

Facebook: https://www.facebook.com/ZacmawNiemczech/