Leczenie zaćmy w Niemczech - jak wygląda proces leczenia w naszej klinice?
Każdy pacjent, który planuje operację zaćmy poza granicami kraju, zastanawia się, jak wygląda leczenie zaćmy w Niemczech i pobyt w klinice. W głowie pojawia się mnóstwo pytań np. Czy personel mówi po polsku? Jak dojadę na miejsce zabiegu? Pora rozwiać Wasze wątpliwości.
Jak się dogadam? Nie znam niemieckiego.
To jedna z najczęstszych obaw pacjentów. Jak się dogadam bez znajomości języka niemieckiego? Może zoperują mi coś innego niż zaćmę przez barierę komunikacyjną. Spokojnie, nic takiego się nie wydarzy. Na miejscu będzie czekał na pacjenta wykwalifikowany zespół mówiący po polsku. Dogadacie się z nami bez problemu.
Leczenie zaćmy w Niemczech - jakie badania zostaną wykonane przed zabiegiem?
Zanim pacjent trafi na stół operacyjny, konieczne jest wykonanie kilku badań. Przed zabiegiem wykonujemy badania takie jak:
- refraktometrię,
- optyczną biometrię (dbamy o bezpieczeństwo, dlatego każdy pacjent jest badany dwoma urządzeniami, które laserowo wymierzają długość oka i wybierają do danego pacjenta idealną soczewkę),
- ocenę ostrości wzroku do dali i bliży z optymalną korekcją okularową,
- badanie przedniego odcinka oka oraz badanie dna oka w lampie szczelinowej (pozwala to określić stopień zaawansowania zmętnienia soczewki, wykluczenie innych chorób oka).
W oczekiwaniu na zabieg pacjent zostaje objęty troskliwą opieką naszego personelu, który zadba o dobre samopoczucie i komfort.
Jak wygląda operacja zaćmy?
Operacja zaćmy w Niemczech jest wykonywana nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji i trwa zaledwie 15-20 minut.
Nad bezpieczeństwem pacjenta czuwa lekarz anestezjolog wraz z zespołem. Otrzymacie środek uspokajający (głupiego jasia) oraz leki znieczulające gałkę oczną. Pomaga to zmniejszyć stres oraz zapewnić całkowitą bezbolesność, co bardzo podnosi komfort zabiegu. Po operacji pacjent pozostaje w klinice minimum 2-3 godziny, aby odpocząć po operacji. Cała procedura odbywa się w trybie tzw. chirurgii jednego dnia, co oznacza, że tego samego dnia operowana osoba może wrócić do domu.
Ponadto w naszej klinice czuwa nad Wami zarówno przy konsultacjach, podczas operacji, a także prowadzi kontrolę po zabiegu, ten sam lekarz – Dr. Lukas Nitsche.
Jak wrócić do domu po leczeniu zaćmy w Niemczech?
Prowadzenie auta tuż po zabiegu jest praktycznie niemożliwe, dlatego pamiętajcie, że musi być z Wami na miejscu pełnoletnia osoba, która bezpiecznie odwiezie pacjenta do domu. To bardzo ważne, aby zapewnić sobie komfortowy powrót.
Podsumowanie:
Na zabieg usunięcia zaćmy w naszej klinice można się rejestrować telefonicznie pod numerem +48 572 864 964 lub przez formularz https://refundacjazacmy.pl/kontakt/
Więcej informacji o wzroku i operacjach zaćmy znajdziecie w naszych social mediach: