Refundacja operacji zaćmy NFZ

Refundacja operacji zaćmy NFZ

Opcja refundacji operacji zaćmy z NFZ jest dla wielu pacjentów jedyną możliwością wykonania zabiegu. W Polsce Narodowy Fundusz zdrowia pokrywa jedynie koszt operacji z soczewką jednoogniskową białą. Ten rodzaj soczewki nie spełnia potrzeb wszystkich pacjentów. Rozwiązaniem jest wykonanie operacji w Niemczech.

Refundacja operacji zaćmy z NFZ - dlaczego warto operować się w Niemczech?

Pierwszą korzyścią jest możliwość wyboru soczewki. W naszej klinice dajemy Wam wybór pomiędzy trzema rodzajami soczewek: 

 

soczewki jednoogniskowe białe,

soczewki jednoogniskowe żółte,

soczewki wieloogniskowe.

 

Oczywiście sama możliwość wyboru to nie wszystko. Największa korzyść to zachowanie refundacji zaćmy z NFZ. Decydując się na wybór kliniki w Niemczech, pacjent może zachować refundacje kosztów operacji, ale jednocześnie wybrać inną soczewkę. 

 

Może wybrać soczewkę jednoogniskową żółtą lub wieloogniskową, która dla wielu pacjentów będzie lepszym wyborem niż jednoogniskowa biała. W przypadku wyboru innej soczewki (niż jednoogniskowa biała) dopłaca sie tylko różnicę w cenie. Koszt operacji nadal pokrywa NFZ. 

Co jest potrzebne, aby refundacja operacji zaćmy z NFZ przebiegła pomyślnie?

Właściwie potrzebne jest tylko skierowanie od polskiego okulisty na operację zaćmy. Polski okulista po zdiagnozowaniu zaćmy wystawia skierowanie na leczenie. To punkt startowy dla dalszego leczenia i uzyskania refundacji zaćmy.  Pomagamy wypełnić wszystkie formalności związane z uzyskaniem refundacji. Przygotujemy dokumenty w języku polskim:

  • oryginał rachunku
  • raport operacyjny i poświadczenie zapłaty

 

Na podstawie tych dokumentów otrzymasz refundację operacji zaćmy – w ciągu 21 dni zwrot pieniędzy na swoje konto.

Refundacja operacji zaćmy - dlaczego możliwość wyboru soczewki jest tak ważna?

Dla wielu pacjentów jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ chcą żyć aktywnie, czytać książki, jeździć na rowerze, korzystać z komputera i wykonywać te wszystkie czynności bez okularów lub istotnie ograniczyć ich używanie. W takim przypadku wszczepienie soczewki wieloogniskowej pozwala spełnić ich oczekiwania. Soczewka wszczepiana na NFZ w Polsce (jednoogniskowa biała) zapewnia wyraźne widzenie na jedną odległość. Oznacza to, że pacjent potrzebuje po zabiegu okularów np. do czytania. Wybierając soczewkę wieloogniskową, można ograniczyć używanie okularów lub zupełnie z nich zrezygnować.

Więcej informacji znajdziecie w naszych social mediach:

Refundacja zaćmy – Facebook: https://www.facebook.com/ZacmawNiemczech/