Dlaczego pacjenci wybierają soczewki wieloogniskowe?

korzyści wyboru soczewki wieloogniskowej

Przed operacją zaćmy warto rozważyć wybór soczewek wieloogniskowych. Zawsze trzeba skonsultować to z lekarzem, który wykonuje zabieg. Ale może to być dobre rozwiązanie jeżeli chcesz aktywnie spełniać się w swoich pasjach, zajęciach, pracy czy po prostu zapomnieć o tym, że Twój wzrok może Cię w jakimś stopniu ograniczać.

 

Jakie są korzyści wyboru soczewki wieloogniskowej?

 

Soczewka wieloogniskowa może wpłynąć na poprawę wzroku w 3 sytuacjach.

Po pierwsze pomagają widzieć w dali, np. z podziwianiem krajobrazu czy prowadzeniem samochodu.

 

 

Cytat:

“Według moich obserwacji ponad 80% moich pacjentów, którzy wybrali soczewkę wieloogniskową nie musi nosić okularów do dali.”

Po drugie, widzenie w odległościach pośrednich, np. oglądanie telewizji.

 

 

Po trzecie widzenie w bliży – rozwiązywanie krzyżówek, czytanie książek.

 

 

 

Wielu Pacjentów zrezygnowało z noszenia okularów po wszczepieniu soczewek wieloogniskowych. To duża korzyść zwłaszcza dla tych osób, które chcą aktywnie spędzać czas bawiąc się z wnukami. Uprawiać sport ze znajomymi czy popracować w ogródku na działce. I chyba nikt nie lubi, gdy parują mu okulary lub zapomina gdzie je odłożył.

 

Pamiętajmy, że konieczna jest konsultacja z lekarzem okulistą, gdyż efekt leczenia zależny jest od wielu czynników, w tym ogólnego stanu zdrowia pacjenta i występowania innych chorób oczu.

 

Z własnych obserwacji pacjenci w soczewkach wieloogniskowych w 80% nie noszą okularów do dali (telewizor, samochód). A ponad 90% pacjentów nie nosi okularów do czytania. Wielu z moich pacjentów wybiera soczewki wieloogniskowe i są z tego wyboru bardzo zadowoleni.

 

Zapraszamy na konsultacje.

Doktor Lukas Nitsche, okulista i chirurg zaćmy