Usunięcie zaćmy - zabieg. Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?

Usuniecie zacmy-zabieg

Usunięcie zaćmy w naszej klinice

Wybierając naszą klinikę, otrzymasz refundację z NFZ* za zabieg usunięcia zaćmy – pomożemy Ci wypełnić wniosek i przygotujemy dokumenty w języku polskim. Nawet, gdy wybierzesz inny rodzaj soczewki niż tzw. biała, (jedyny rodzaj soczewki refundowanej w Polsce) nie tracisz refundacji zabiegu, a dopłacasz tylko do wybranej soczewki. W Polsce przy wyborze soczewki np. wieloogniskowej musisz pokryć koszty zarówno soczewki, jak i operacji.

Na miejscu, przed zabiegiem usunięcia zaćmy wykonujemy badania takie jak: refraktometrię, optyczną biometrię, ocenę ostrości wzroku do dali i bliży z optymalną korekcją okularową, badanie przedniego odcinka oka oraz badanie dna oka w lampie szczelinowej.

O czym musisz pamiętać po zabiegu usunięcia zaćmy?

Musisz pamiętać m.in. o tym, żeby zabrać ze sobą badania laboratoryjne: (morfologia krwi, poziom cukru, elektrolity), nie używać kosmetyków wokół oczu oraz wykonywać makijażu 24 godziny przed operacją czy w przypadku cukrzycy wziąć insulinę i zjeść posiłek. Więcej informacji o tym, co powinieneś wiedzieć przed zabiegiem usunięcia zaćmy – ZNAJDZIESZ TUTAJ

Zabieg usunięcia zaćmy jest wykonywany w dzień, w którym przyjeżdżasz do kliniki i jeszcze tego samego dnia wracasz do domu. Sam zabieg trwa 15 – 20 minut, a dzięki opiece lekarza anestezjologa wraz z zespołem (przed, po, jak i w trakcie zabiegu) przebiega bezboleśnie. Dodatkowo otrzymasz środek uspokajający, (głupiego Jasia) co wpływa na zmniejszenie Twojego stresu i podniesienie komfortu podczas zabiegu usunięcia zaćmy.

Pamiętaj!

Wybór soczewek to wybór na całe życie. Powinien być dobrze przemyślany i skonsultowany z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz online.

Odpowiemy na wszystkie pytania.

*Wysokość zwróconych kosztów jest zależna od kursu euro oraz kwoty ustalonej przez polski NFZ. Do niektórych soczewek wymagana jest dodatkowa dopłata nierefundowana przez polski NFZ.

Nasze media:

Usunięcie zaćmy – Facebook: https://www.facebook.com/ZacmawNiemczech/